Boek primeurs en delicatessen gepresenteerd

25 september, 2015

Boek primeurs en delicatessen gepresenteerd

In september is het boek ‘Primeurs en Delicatessen, hoe Nederland leerde eten’ gepresenteerd, dat ter gelegenheid van het 100-jarig jubileum van Dikker & Thijs is geschreven. Diverse SVH Meesterkoks stonden in de keuken van dit beroemde restaurant, zoals Cees Helder en Wynand Vogel.

Dikker & Thijs is een klinkende naam in de culinaire wereld. Het roept herinneringen op aan de mooie etalage van de delicatessenwinkel, de uitgebreide soupers in het sterrenrestaurant op de eerste etage en de taartjes in Café du Centre op de hoek van de Leidsestraat en de Prinsengracht in Amsterdam.

Ter gelegenheid van het 100-jarig jubileum hebben Ronald Hoeben (journalist, fotograaf) en Roselie Kommers (neerlandica) de archieven doorzocht en interviewden ze koks, leerlingen, maîtres, pianisten en Margot en Euphemia Thijs, twee dochters van oprichter en pater familias Henri Thijs.